Jak wrócić do płaskiego brzucha po ciąży?

Narodziny dziecka to dla każdej kobiety wielka radość, ale i wielkie obciążenie dla organizmu. Po ciąży bardzo wiele kobiet ma problemy z powrotem do dawnej figury. Co zrobić, by odzyskać brzuch sprzed lat? 

 

Ruch jest niezbędny

Powrót do figury sprzed ciąży nie uda się jeżeli młoda mama nie zacznie ćwiczyć. Aktywność fizyczna po ciąży ma jeszcze jedną, bardzo ważna zaletę, mama musi znaleźć odrobinę czasu dla siebie. Jak zacząć ćwiczyć? 

Nie mam czasu!

Młode mamy najczęściej tłumaczą się, że nie mają czasu, by iść na zajęcia fitness, basen, czy chwile pobiegać. Dobrze. Ale ćwiczyć można również w domu. 

 

Kilka minut dziennie przeznaczonych na ćwiczenia na pewno uda się wygospodarować w ciągu dnia. Idealnym sprzętem, który pomoże w walce o płaski brzuch jest kołyska do brzuszków. Jest to urządzenie, które pomaga w wykonywaniu prawidłowych brzuszków. Dzięki temu, że ręce można położyć na drążkach bądź za głową, nie obciążamy kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Kołyska do brzuszków ułatwia wykonanie prawidłowego ćwiczenia, co dla młodych mam może mieć bardzo duże znaczenie. 

 

Kilka minut w ciągu dnia, które młoda mama przeznaczy na aktywność fizyczną to nie tylko czas, który kobieta spożytkuje, by osiągnąć lepszą figurę. Jest to czas, który młoda mama może poświęcić tylko i wyłącznie sobie, a w pierwszych miesiącach po porodzie jest to bardzo ważne.

Najlepsze kołyski można obejrzeć na https://www.fightershop.com.pl/3708-kolyska-do-brzuszkow-allright