Czy judo to sport dla dzieci?

Wszyscy wiemy, że dzieci by prawidłowo się rozwijać muszą się ruszać. Jedną z form ruchu idealną dla dzieci jest uprawianie sportów walki. Jak judo wpływa na rozwój dziecka? 

 

Judo to nie tylko sport

Judo nie tylko dba o rozwój fizyczny dziecka. Judo to filozofia życia, która przekazywana jest dzieciom na treningach. Dziecko trenując judo uczy się zdrowego współzawodnictwa. Uczy się wygrywać, jak i godzić się z porażką. Najważniejsze jest jednak, że uczy się samodyscypliny, walki zgodnie z zasadami, szacunku dla trenera oraz innych zawodników. Dziecko poznaje swoje możliwości oraz uczy się walczyć z własnymi słabościami. Judo to nie tylko trening ciała, ale i ducha. 

Kimono do judo – jak wybrać? 

Decydując, że nasze dziecko rozpocznie treningi judo należy wyposażyć je w odpowiednie kimono do judo. Ważne jest, by było zrobione z odpornego materiału o grubym splocie. Judo jest sportem kontaktowym. Kimono do judo narażone będzie na szarpanie oraz ciągnięcie. Ważne jest, by było wzmocnione na kołnierzu oraz rękawach. 

Prawidłowo dobrane kimono do judo jest większe o 10 – 15 cm. Dzięki temu nie krępuje ruchów, a jednocześnie nie rozwiązuje się oraz nie zsuwa z ramion.

Kimona najczęściej są w kolorze białym bądź niebieskim. Na zawodach sportowych akceptowane są tylko kimona w kolorze białym.

Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia bogatej oferty sklepu Fightershop.com.pl